W ramach działań Koła fizyczno-astronomicznego „Kosmiczni jeźdźcy” w dniu 12.04.2024 zorganizowane zostały zajęcia, podczas których uczennice i uczniowie składali modele Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, lądownika Księżycowego z programu Apollo, rakiety Saturn V i promu kosmicznego oraz układali puzzle przedstawiające Fazy Księżyca, Międzynarodową Stację Kosmiczną na tle galaktyki spiralnej, lądownika księżycowego oraz Ziemi widzianej z Kosmosu.

Ich celem było zaciekawienie uczniów astronomią i Kosmosem oraz rozwijanie  umiejętności pracy w grupie.

W zajęciach wzięło udział 22 uczniów i uczennic z klas 1 TL, 1 TBE, 1 TPR, 2 TE.

Ponieważ w czasie zajęć w całości udało się złożyć tylko model Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, zajęcia będą kontynuowane: składanie puzzli podczas długich przerw a modele LEGO podczas godziny konsultacji gdyż wywołały duże zainteresowanie młodzieży.

Zamknięto panel uczestników