Zgierski Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Zgierzu

sekretariat_zzsp@miasto.zgierz.pl

bip3
image001-e1529397828813-150x150

42 300 13 12

sekretariat_zzsp@miasto.zgierz.pl

Pl. J. Kilińskiego 8

95-100 Zgierz

Sekretariat

07:30 - 15:00

Interesanci

09:30 - 12.00

Galeria

  • Wszystkie
  • Aktualności
  • osiągnięcia

„Lider szkolnej mediacji”

21. 05 grupa wytypowanych uczniów z klasy 1 IT wybrała się pod opieką pedagoga specjalnego pani Renaty Karlikowskiej na warsztaty „Lider szkolnej mediacji” organizowane przez Starostwo Powiatowe w Zgierzu

Laureatka konkursu międzynarodowego

Alicja Szeluga z klasy 4TOF została laureatką IV międzynarodowej edycji konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”.

Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona Jana Pawła II był w naszej szkole wielką  uroczystością, wyjątkowym i ważnym dniem  dla całej społeczności szkolnej.

Wycieczka pod powierzchnię Ziemi

Tarnowskie Góry to kraina gwarków, srebra i wody. To właśnie tam na swoją wycieczkę integracyjną wybrała się klasa 2TE z koleżankami i kolegami z klasy 2IP oraz 2TU. Uczniowie pod opieką p. Beaty Rybarczyk i p. Haliny Walczak zwiedzali Zabytkową Kopalnię Srebra oraz Sztolnię Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach. Poznali historię Kopalni, która od 2017 roku jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

100. rocznica powstania Banku Polskiego

28 kwietnia 1924 roku powstał Bank Polski Spółka Akcyjna. Było to związane z reformą walutową ówczesnego premiera i ministra skarbu Władysława Grabskiego. Prezydent Stanisław Wojciechowski 20 stycznia 1924 roku podpisał Statut Banku Polskiego, który określał uprawnienia banku oraz zapewniał mu wyłączne prawo emisji nowej waluty – złotego. To właśnie 28 kwietnia 1924r.

Pożegnanie maturzystów 

26 kwietnia był uroczystym dniem w naszej szkole, dniem pożegnania absolwentów technikum. Uczniom w uroczystej atmosferze wręczone zostały tak bardzo wyczekiwane świadectwa dojrzałości. Ci, którzy wyróżnili się wysokimi wynikami w nauce otrzymali nagrody, dyplomy i podziękowania.

Akcja Żonkile

19 kwietnia 1943 roku wybuchło powstanie w getcie warszawskim. W tym roku obchodziliśmy jego 81. rocznicę. Nasza szkoła już po raz drugi wzięła udział w Akcji Żonkile, której organizatorem jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

To była prawdziwa „Bitwa o Włos” – stylizacja Natalii Marciniak zajęła III MIEJSCE w Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim. 

To była prawdziwa „Bitwa o Włos” – stylizacja Natalii Marciniak zajęła III MIEJSCE w Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim. Temat tegorocznej, już V edycji to „Kosmitką być”. Kolejny rok z rzędu mieliśmy przyjemność wzięcia udziału w konkursie  „Bitwa o Włos” organizowanym przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych  nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej  ” Młodzież zapobiega pożarom”

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej  ” Młodzież zapobiega pożarom” to konkurs adresowany do wszystkich młodych ludzi zainteresowanych bezpieczeństwem i ochroną przeciwpożarową

Projekt technologiczny w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii

W ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii uczniowie klasy piątej w zawodzie technik informatyk: Rafał Janiak i Emil Trautman realizują projekt technologiczny pod nazwą WonderSpot. Tworzą innowacyjną aplikację z myślą o miłośnikach odkrywania niezwykłych miejsc. Użytkownicy w tej aplikacji będą mieli możliwość publikowania informacji o unikalnych lokalizacjach w regionie, które są godne polecenia.