Wielkanocny konkurs fizyczny „Doświadczenia z jajami” / Kwiecień 2024

W ramach działań Koła fizyczno-astronomicznego „Kosmiczni jeźdźcy” zorganizowany został wielkanocny konkurs fizyczny „Doświadczenia z jajami”.

Jego celem było zaciekawienie uczniów fizyką oraz nawiązanie do tradycji wielkanocnych związanych z jajkami. Tym razem jednak, zamiast robienia pisanek, uczniowie dostali zadanie przeprowadzenia doświadczenia z jajkiem i przedstawienia wyjaśnienia zjawiska fizycznego w nim zademonstrowanego.

Przebieg doświadczenia oraz objaśnienie należało sfotografować lub sfilmować i w formie prezentacji lub filmu zgłosić na konkurs.

W konkursie wzięło udział 17 uczniów i uczennic.

Najlepsze prezentacje doświadczeń, zarówno od strony merytorycznej jak i  realizacyjnie przedstawili:

I miejsce – Klimkiewicz Filip 1 TIP

II miejsce ex aequo – Wilkowska Anna 1 TL

II miejsce ex aequo – Zarychta Hubert 1 TPR

III miejsce – Obarek Michał 4TAP

Wszyscy uczestnicy otrzymali gadżety i materiały informacyjne związane z astronomią a zwycięzcy dyplomy i zestawy materiałów nt. astronomiczne ufundowane przez Europejskie Obserwatorium Południowe.

Wręczenia nagród dokonał pan dyrektor D. Gołubienko w dniu 12 kwietnia, który jest, ustanowionym przez ONZ, Międzynarodowym Dniem Załogowych Lotów Kosmicznych.