Tradycyjnie, jak co roku….. piechotą do wiatraków

Korzystając z pięknej pogody piechotą udaliśmy się w okolice Szczawina, żeby przyjrzeć się z bliska konstrukcji urządzeń produkujących zieloną energię. Uczniowie w trakcie zwiedzania farmy zapoznali się z wnętrzem oraz wyposażeniem turbiny wiatrowej. Duże wrażenie zrobiły na nich widziane z bliska rozmiary wieży, gondoli i łopat.

Pod asystą właściciela turbin uczniowie mogli wejść do wnętrza wieży i zobaczyć wszystkie urządzenia mierzące parametry pracy wiatraka. Pan M. Jóźwiak przedstawił również aspekty ekonomiczne tego przedsięwzięcia.

Budowa farm wiatrowych jest niezbędna, aby można było zrealizować zadania związane przyjętym przez Unię Europejską pakietem klimatyczno – energetycznym zakładającym redukcję CO2 i wzrost zużycia energii ze źródeł odnawialnych.