Zgierski Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Zgierzu

sekretariat_zzsp@miasto.zgierz.pl

bip3
image001-e1529397828813-150x150

42 300 13 12

sekretariat_zzsp@miasto.zgierz.pl

Pl. J. Kilińskiego 8

95-100 Zgierz

Sekretariat

07:30 - 15:00

Interesanci

09:30 - 12.00

The child has one intuitive aim: self development

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.

Z tej okazji w naszej szkole został zrealizowany projekt czytelniczy, którego inicjatorami byli nauczyciele bibliotekarze i nauczyciele języka polskiego.

Na korytarzach szkolnych pojawiły się barwne tablice informacyjne zachęcające do głośnego czytania przez 5 – 10 -15 minut na lekcji.

Do biblioteki zostali zaproszeni nauczyciele i uczniowie naszej szkoły, którzy wcielili się w rolę czytających.

Tegoroczną lekturą były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, czyli tomik poezji, który zapoczątkował epokę romantyzmu w literaturze polskiej. Czytając wybraną lekturę, chcieliśmy uświetnić to piękne przedsięwzięcie i przyłączyć się do  Narodowego Czytania, które niedawno miało miejsce w Polsce. Wspólne czytanie buduje więzi międzyludzkie, wzbogaca słownictwo i znajomość gramatyki, rozwija pamięć i wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację oraz ułatwia naukę. Pomaga odnieść sukces w szkole. Uczy wartości moralnych, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie. Święto to możemy obchodzić każdego dnia – wystarczy 15 minut czytania.

Komentarze zostały wyłączone.

Zbliżające się wydarzenia