Zgierski Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Zgierzu

sekretariat_zzsp@miasto.zgierz.pl

bip3
image001-e1529397828813-150x150

42 300 13 12

sekretariat_zzsp@miasto.zgierz.pl

Pl. J. Kilińskiego 8

95-100 Zgierz

Sekretariat

07:30 - 15:00

Interesanci

09:30 - 12.00

The child has one intuitive aim: self development

Profilaktyka raka piersi

Różową wstążkę zna prawie każda kobieta. To znak rozpoznawczy październikowej Kampanii na rzecz Walki z Rakiem Piersi. Ten  światowy ruch, który nie tylko poprawia jakość życia kobiet chorych, ale również  podnosi świadomość tych, które mają szansę odpowiednio wcześnie zgłosić się do lekarza.
Kampania Różowej Wstążki nie tylko edukuje miliony kobiet, ale również motywuje je do działania. Dlatego zachęcamy kobiety do zadbania o swoje zdrowie.
Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem wśród kobiet. Jednym z podstawowych elementów walki z chorobą jest profilaktyka. Najprostszym badaniem jest regularne samobadanie piersi, ponieważ może ono wykazać obecność zmian niewidocznych nawet w badaniach obrazowych.
Nasza szkoła od wielu lat współpracuje z Stowarzyszenie Łódzki Klub Amazonka   Wolontariuszki chętnie nas odwiedzają. Tym razem też nas nie zawiodły. Panie: Jadwiga Chruściel i Teresa Grabowska przeprowadziły prelekcję oraz warsztaty dla uczennic i uczniów klasy 3 TF i 4 BFp. Młodzież mogła wybadać guzki ukryte w fantomach. Duży nacisk położony został na regularne samobadanie piersi.
Serdecznie dziękujemy! 

Komentarze zostały wyłączone.

Zbliżające się wydarzenia