Zgierski Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Zgierzu

sekretariat_zzsp@miasto.zgierz.pl

bip3
image001-e1529397828813-150x150

42 300 13 12

sekretariat_zzsp@miasto.zgierz.pl

Pl. J. Kilińskiego 8

95-100 Zgierz

Sekretariat

07:30 - 15:00

Interesanci

09:30 - 12.00

The child has one intuitive aim: self development

Powitanie jesieni

Piękna, słoneczna pogoda była wspaniałą okazją do tego, aby uczniowie klas 3 BLg, 3 Ig i 3 EMp wraz z nauczycielami p. Żanetą Gazewską i p. Magdaleną Luźniakowską pojechali na wycieczkę szkolną do Krakowa i Zatoru.

Zwiedzaliśmy jeden z najstarszych grodów w Polsce i świetnie bawiliśmy się w największym parku rozrywki w Polsce.

Młodzież z pewnością długo nie zapomni wrażeń, jakich dostarczyła im przejażdżka mega coasterem HYPERION oraz jazda rollercoasterem  SPEED, czyli najwyższym i najszybszym wodnym rollercoasterem na świecie. Wiele emocji wzbudziła także przejażdżka na Zadrze. Tam można było doznać uczucia nieważkości oraz różnych efektów grawitacyjnych a ponadto podziwiać panoramę Zatoru. Następnie w Wiosce Wikingów wzięliśmy udział w fascynującej lekcji historii, a Wioska Szwajcarska przybliżyła nam historię i kulturę innych krajów.

Drugi dzień wycieczki spędziliśmy w Krakowie, mieście pięknej architektury i zachowanymi do dziś zabytkami wielu epok historycznych. W żadnym polskim mieście nie ma tylu atrakcyjnych pod względem turystycznym miejsc, dlatego Gród Kraka dostarczył nam niezapomnianych przeżyć.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od pomnika Grunwaldzkiego, by później przejść ulicami Starego Miasta , widzieliśmy Barbakan i Bramę Floriańską. Ogromne wrażenie wywarło na nas wnętrze Kościoła Mariackiego i XV – wieczne arcydzieło sztuki sakralnej – Ołtarz Wita Stwosza. Deszcz nie przeszkodził nam w podziwianiu Sukiennic i Colleguim Maius – najstarszego budynku Akademii Krakowskiej.

Spacerując po mieście zatrzymaliśmy się przy „oknie papieskim”, zobaczyliśmy najstarszy w Krakowie barokowy kościół jezuicki pod wezw. Świętych Piotra i Pawła i romański kościół Św. Andrzeja. Zrealizowaliśmy również obowiązkowy punkt każdej wycieczki szkolnej, czyli wykonaliśmy wspólne zdjęcie na Wzgórzu Wawelskim.

Pod koniec naszego krakowskiego spaceru wybraliśmy się na spacer po Kazimierzu, aby jeszcze lepiej poczuć wyjątkową atmosferę dawnej stolicy Polski. Tam zachwyciły nas wąskie, brukowane uliczki dawnej żydowskiej dzielnicy, synagogi i gotyckie kościoły.

W czasie wycieczki obejrzeliśmy wiele wspaniałych i ciekawych miejsc. Był to dla nas nie tylko czas nauki, ale także integracji i zabawy. Wspólny wyjazd sprawił, że jeszcze lepiej poznaliśmy się i łączą nas wspomnienia, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia