Zgierski Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Zgierzu

sekretariat_zzsp@miasto.zgierz.pl

bip3
image001-e1529397828813-150x150

42 300 13 12

sekretariat_zzsp@miasto.zgierz.pl

Pl. J. Kilińskiego 8

95-100 Zgierz

Sekretariat

07:30 - 15:00

Interesanci

09:30 - 12.00

The child has one intuitive aim: self development

Wycieczka integracyjna do Niemiec

W dniach 22- 24 mają odbyła się szkolna wycieczka integracyjna do Niemiec. Pierwszego dnia -spacer po Görlitz, był niesamowitą podróżą w czasie.
To   miasto o największej koncentracji zabytków w Niemczech, których jest  tu ok. 4000.  Historyczna zabudowa  nie ucierpiała podczas II wojny światowej i jest zaliczana do najlepiej zachowanych w Europie Środkowej. Dzięki temu Görlitz jest ulubionym  europejskim „planem filmowym” twórców z Hollywood.
 Drugiego dnia szkolnej wycieczki integracyjnej – Florencja Północy. Zachwyciła przepiękna starówka,  życzliwi ludzie, pływające po Łabie statki oraz rozmieszczone w różnych częściach miasta polskie godło. A wszystko to dzięki człowiekowi, którego znamy z historii jako August II Mocny, król Polski.
Miłośnicy motoryzacji mogli posiedzieć za kierownicą luksusowego auta marki
Volkswagen, którego fabryka mieści się w futurystycznym budynku w centrum miasta .
Wisienką na turystycznym torcie był pałac myśliwski króla Augusta II Moritzburg.
W trzecim dniu szkolnej wycieczki integracyjnej serca uczestników wyjazdu skradła Saksońska Szwajcaria, romantyczna, leżąca nad Łabą kraina wzgórz, lasów i skał o niesamowitych kształtach.
Skalne labirynty,  formacje skalne oraz głębokie wąwozy i parowy tworzą niepowtarzalną atmosferę, a ich pokonanie jest chwilami nie lada wyczynem.
Młodzież zwiedziła  potężną Twierdzę Königstein, jeden z najpiękniejszych, nigdy nie zdobytych fortów skalnych w Europie.
Fantastyczną,  trzydniową przygodę, we współpracy z biurem podróży Expedia Club oraz firmą przewozową AURA,  zorganizowali nasi nauczyciele p. Lena Wojtczak, p. Przemek Wyrwas oraz p. Elżbieta Dębowska.
Komentarze zostały wyłączone.

Zbliżające się wydarzenia