Zgierski Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Zgierzu

sekretariat_zzsp@miasto.zgierz.pl

bip3
image001-e1529397828813-150x150

42 300 13 12

sekretariat_zzsp@miasto.zgierz.pl

Pl. J. Kilińskiego 8

95-100 Zgierz

Sekretariat

07:30 - 15:00

Interesanci

09:30 - 12.00

The child has one intuitive aim: self development

#SztafetaCzytelnicza #CzytanieRozwija #PromocjaCzytelnictwa #Edukacja

W dniach od 4 do 8 marca 2024 roku nasza szkoła włączyła się w akcję promującą czytelnictwo, zorganizowaną przez Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego – Bibliotekę Pedagogiczną w Zgierzu we współpracy ze szkołami z terenu miasta Zgierza, gminy Zgierz i powiatu zgierskiego.

Organizacją tego przedsięwzięcia w naszej szkole zajęli się nauczyciele bibliotekarze Aneta Frydrych-Chrabańska i Janina Zielińska, którzy z ogromnym zaangażowaniem dbali o każdy szczegół.

Przedstawiciele naszej szkoły odebrali symboliczną pałeczkę Sztafety w postaci dużej zakładki do książki od Szkoły Podstawowej nr 5 w Zgierzu.

W ciągu tygodnia odbywały się różnorodne inicjatywy promujące czytelnictwo, w których aktywnie uczestniczyli uczniowie.

W czytelni biblioteki uczestnicy mogli tworzyć literackie kolaże, układać i projektować puzzle, co pobudzało ich wyobraźnię i kreatywność oraz grać w Scrabble doskonaląc swoje umiejętności językowe.

Nauczyciele, zgodnie z prośbą organizatorów poświęcili 5-10-15 minut lekcji na przeczytanie fragmentu książki.

W ramach tej akcji uczniowie z kl. 2TU, 3TOF, 2TL, 5EMp, 1TOF, 2TE, 1TBR, 4TI, 1TPR, 3TEL wraz z nauczycielami: p. wicedyrektor Katarzyną Giernalczyk – Szumską, p. Ireną Kowalską, p. Joanną Wojciechowską, p. Sławomirem Bartczakiem, p. Barbarą Similak, p. Katarzyną Zielińską, p. Beatą Rybarczyk, p. Martą Siemińską czytali fragmenty wybranych przez siebie książek. Wspólne czytanie było bardzo miłym spotkaniem z książką.

Uczniowie klasy 2TE pod kierunkiem wychowawczyni p. Beaty Rybarczyk przygotowali plakaty z cytatami o książkach, które podkreśliły znaczenie czytania w życiu człowieka.

Szczególne podziękowania należą się pani Marcie Siemińskiej, która włączyła się w organizację tego przedsięwzięcia przekazując do biblioteki szkolnej komplety puzzli oraz książki w języku angielskim, które były wykorzystane podczas Sztafety.

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, wsparciu ze strony organizatorów oraz entuzjazmowi uczniów, SZTAFETA CZYTELNICZA 2024 okazała się niezapomnianym wydarzeniem i będzie stanowić inspirację do dalszego rozwijania pasji czytelniczych i kreatywności literackiej.

Na zakończenie akcji symboliczną pałeczkę sztafety przekazaliśmy dalej do Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Zgierzu.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział!

Komentarze zostały wyłączone.

Zbliżające się wydarzenia