Święto Szkoły – Dzień Patrona Jana Pawła II

2 kwietnia czciliśmy 17. rocznicę śmierci naszego Papieża, która co roku jest uroczyście obchodzona w naszej szkole. Dzień Patrona został zainaugurowany w Parafię Matki Bożej Dobrej Rady Zgierz mszą świętą ku chwale naszego Papieża Jana Pawła II. W skupieniu i ciszy słuchaliśmy kazania ks. kan. dr Andrzeja Blewińskiego, skierowanego do młodzieży. Oprawę liturgiczną przygotowali nasi uczniowie. Dalsza część uroczystości ku czci naszego Patrona odbyła się w sali gimnastycznej naszej szkoły. Uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze pod wizerunkiem Świętego Papieża Jana Pawła II.

Rozpoczął się program słowno – muzyczny przygotowany przez nauczycieli: panią Beatę Rybarczyk i pana Ryszarda Kanię. Młodzież ze wzruszeniem i powagą recytowała wiersze, przypominała biografię Patrona i prezentowała swoje wokalne talenty. Nie zabrakło również „ Barki”, ulubionej pieśni naszego Papieża. Ten utwór został, ku wzruszeniu i zaskoczeniu wszystkich, zaśpiewany w całości  przez społeczność uczniowską, zgromadzoną w sali.
Trzeba przyznać , że było to mocne , radosne brzmienie. Niejednemu uczestnikowi uroczystości zakręciła się łza w oku. Na zakończenie obchodów Dnia Patrona wiele ciepłych słów i życzeń padło ze strony naszych znamienitych gości, którzy uświetnili swoim wystąpieniem tę szczególnie uroczystą akademię. Pan Dyrektor Arkadiusz Kędzierski podziękował serdecznie wszystkim za przybycie i udział we wspólnym świętowaniu.

Więcej – galeria