PRZEPISZMY TO! – Zapraszamy do Ogólnopolskiej Akcji – Przepisujemy „MAŁEGO KSIĘCIA”

Z okazji 80-lecia pierwszego wydania “Małego Księcia” zapraszamy do wzięcia udziału
w II edycji Ogólnopolskiej Akcji “Przepiszmy to!”.

Organizatorami akcji są: Academy International Wawer, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer oraz Warszawski Dom Kaligrafii.

Co trzeba zrobić?

Wystarczy przyjść do biblioteki i przepisać fragment książki. Można również rysować ilustracje i robić zdobienia tekstu.  Z przepisanych fragmentów powstaną biblioteczne rękopisy.

Zapraszamy Uczniów, Nauczycieli i Rodziców.

Oryginał zawiera 40 stron, a rękopis zajmie około 100. Mamy czas do 15 marca 2023 roku. Gotowe, oprawione już rękopisy zostaną wysłane na wystawę do Warszawy, następnie wrócą do szkoły i będą pamiątką dla kolejnych pokoleń.

Uczniowie chętni do wzięcia udziału w akcji proszeni są o zgłaszanie do wskazanych nauczycieli do pani Anety Frydrych-Chrabańskiej i pani Janiny Zielińskiej nauczycieli bibliotekarzy (s. 123 biblioteka szkolna).