Projekt „Stabilna praca – silna rodzina”

Nasza szkoła jest partnerem pilotażowego projektu „STABILNA PRACA – SILNA RODZINA”, realizowanego przez Starostwo Powiatowe oraz Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu. Projekt jest skierowany do kobiet powracających na rynek pracy po urodzeniu dziecka, urlopie macierzyńskim lub wychowawczym, okresie bierności zawodowej związanej z wychowywaniem dzieci.
W naszych pracowniach: fryzjerskiej oraz wizażu, zostały przeprowadzone warsztaty w zakresie kreowania wizerunku. Uczestniczki zajęć otrzymały wiele praktycznych porad dotyczących codziennej pielęgnacji włosów i cery. Nauczyły się wykonywać makijaż dzienny w profesjonalny sposób. Dowiedziały się również, jak przeprowadzić zaawansowane zabiegi pielęgnacyjne włosów, również w warunkach domowych.
W czasie trwania warsztatów dzieci uczestniczek były pod opieką przedszkolanek z Przedszkole Mały Domek