Zgierski Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Zgierzu

sekretariat_zzsp@miasto.zgierz.pl

bip3
image001-e1529397828813-150x150

42 300 13 12

sekretariat_zzsp@miasto.zgierz.pl

Pl. J. Kilińskiego 8

95-100 Zgierz

Sekretariat

07:30 - 15:00

Interesanci

09:30 - 12.00

The child has one intuitive aim: self development

My też czytaliśmy…

Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami bibliotekarzami panią Anetą Frydrych-Chrabańską i panią Janiną Zielińską, uczestniczyli w corocznej ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania-  promującej czytelnictwo i dorobek polskiej literatury.

Wydarzenie to odbyło się, w specjalnie zaaranżowanej scenografii w ogrodzie Centrum Rozwoju Edukacji  Województwa Łódzkiego w Zgierzu – Biblioteka Pedagogiczna w Zgierzu.

Lekturą tegorocznej 12. odsłony Narodowego Czytania była powieść Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej wydana w 1888 roku, opowiadająca o losach Bohatyrowiczów i Korczyńskich. Książka ta uznana jest za jedną z najwybitniejszych powieści polskich Elizy Orzeszkowej.

Imprezę poprowadziła pani Lidia Leśniewicz – dyrektor CREWŁ, która powiedziała kilka słów o wybranej lekturze i kobietach… oraz pani Elżbieta Wójcik – kierownik Biblioteki  Pedagogicznej.

Pani wicedyrektor CREWŁ w Zgierzu pani Anna Urbanek kontynuowała spotkanie, ubarwiając je swoimi komentarzami i rozmową ze słuchaczami.

Fragmenty powieści czytali uczniowie zgierskich szkół ponadpodstawowych.

Wśród lektorów z naszej szkoły znaleźli się: Denys Sypchenko, Borys Stępniak, Wiktor Wyszomierski, Julia Błońska, Wiktoria Walasik, Wiktoria Pomarańska, Anita Miksa, Wiktoria Miśkiewicz i Daria Głowacka.

Słownictwo powieści z 1888 r. stanowiło pewną barierę utrudniającą zrozumienie treści, ale z pomocą prowadzących spotkanie  młodzież zrozumiała wymowę przeczytanych fragmentów.

Na zakończenie Narodowego Czytania można było ostemplować książki okolicznościową pieczęcią przygotowaną przez Kancelarię Prezydenta RP, upamiętniającą dwunastą odsłonę akcji społecznej.

Rozdawano także zakładki książkowe z fragmentami „Nad Niemnem” i zdjęciami nadniemeńskich kwiatów.

Dla uczestników imprezy przygotowano słodki poczęstunek.

Dziękujemy organizatorom oraz uczniom zaangażowanym w akcję Narodowego  Czytania.

Komentarze zostały wyłączone.

Zbliżające się wydarzenia