Zgierski Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Zgierzu

sekretariat_zzsp@miasto.zgierz.pl

bip3
image001-e1529397828813-150x150

42 300 13 12

sekretariat_zzsp@miasto.zgierz.pl

Pl. J. Kilińskiego 8

95-100 Zgierz

Sekretariat

07:30 - 15:00

Interesanci

09:30 - 12.00

The child has one intuitive aim: self development

Legendarne Towarzystwo Gimnastyczne ,,Sokół”

Legendarne Towarzystwo Gimnastyczne ,,Sokół” ożyło w murach naszej szkoły dzięki spotkaniu z panem Kazimierzem Głowackim- honorowym prezesem Towarzystwa w Zgierzu.
Nasz gość barwnie i szczegółowo opowiedział o historii TG Sokół gniazdo Zgierz,  sięgając do jego początków. Wspomniał o niezwykłych zadaniach towarzystwa i jego znamienitych członkach.
Z sentymentem wspomniał swoją pracę nauczyciela wychowania fizycznego w Zespole Szkół Budowlanych im. Gabriela Narutowicza, w której wykształcił i wychował wiele pokoleń zgierskiej młodzieży. Z dumą podkreślił, że wśród młodych ludzi rozbudził gen ducha sportowego i zaszczepił Sokole tradycje.
W spotkaniu wzięli udział nauczyciele wychowania fizycznego ZZSP im.Jana Pawła, koleżanki pana Kazimierza pracujące z nim w Zgierzu oraz obecni uczniowie naszej szkoły z  klasy 1 TL.
Wydarzenie zakończyło się wzruszającymi wspomnieniami osób, mających przyjemność współpracy z naszym gościem w różnych okolicznościach przez wiele  lat.
Pan Kazimierz zachwycił wszystkich obecnych doskonałą formą, charyzmą i niebywałym urokiem osobistym. Na koniec wspólnie spędzonego czasu nasz gość wręczył ,,ważnym osobom w jego życiu zawodowym” autorską książkę o historii TG ,,Sokół” w Zgierzu.
Dla wszystkich uczestników była to niezapomniana lekcja historii sportu w Zgierzu, pracy nauczycielskiej pana Kazimierza pełna wzruszeń I sentymentu.
Dziękujemy .
Komentarze zostały wyłączone.

Zbliżające się wydarzenia