Zgierski Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Zgierzu

sekretariat_zzsp@miasto.zgierz.pl

bip3
image001-e1529397828813-150x150

42 300 13 12

sekretariat_zzsp@miasto.zgierz.pl

Pl. J. Kilińskiego 8

95-100 Zgierz

Sekretariat

07:30 - 15:00

Interesanci

09:30 - 12.00

The child has one intuitive aim: self development

LAUREATKA w I Międzynarodowym Konkursie…

LAUREATKA w I Międzynarodowym Konkursie…

„230 lat Konstytucji 3 Maja

PANI BEATA RYBARCZYK – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie została LAUREATKĄ w I Międzynarodowym Konkursie „230 lat Konstytucji 3 Maja. Pamięć i tradycja w niepodległej Polsce”

Konkurs przeznaczony był dla nauczycieli szkół polskich oraz polonijnych z okazji obchodzonej w tym roku 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, który polegał na przygotowaniu i przeprowadzeniu projektu. Celem było przybliżenie uczniom, w ciekawy dla nich sposób, informacji na temat Konstytucji 3 Maja i obchodów jej rocznic w XX wieku. Tego zadania podjęła się pani Beata Rybarczyk. Projekt zatytułowany „Konstytucja 3 Maja w mediach społecznościowych?!” był realizowany w maju przez uczniów klas drugich: 2 EMp i 2BFp jako zadanie kreatywne z historii. Zadaniem uczniów było stworzenie konta na Facebooku, Instagramie, bloga, vloga na temat Konstytucji 3 Maja. Efekty realizacji projektu zostały przedstawione w krótkim filmiku o charakterze edukacyjnym i przesłane do organizatora konkursu, czyli Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie jako sprawozdanie.

Projekt łączący w sobie historię, tradycję i innowacyjność został nagrodzony, a Pani Beata Rybarczyk została laureatką konkursu.

Jak się okazuje historia nie musi być nudna…. Ten projekt to również efekt współpracy nauczyciela z uczniami, którzy pomimo trudnego dla nich roku szkolnego z powodu zdalnej nauki zaangażowali się w jego realizację.

Gratulujemy nauczycielowi oraz uczniom!

Komentarze zostały wyłączone.

Zbliżające się wydarzenia