Zgierski Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Zgierzu

sekretariat_zzsp@miasto.zgierz.pl

bip3
image001-e1529397828813-150x150

42 300 13 12

sekretariat_zzsp@miasto.zgierz.pl

Pl. J. Kilińskiego 8

95-100 Zgierz

Sekretariat

07:30 - 15:00

Interesanci

09:30 - 12.00

The child has one intuitive aim: self development

Laureatka konkursu „Sprawiedliwi z Markowej”

Nasz nauczyciel historii, pani Beata Rybarczyk, została laureatką ogólnopolskiego konkursu dla nauczycieli „Sprawiedliwi z Markowej”, którego organizatorem jest Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Prezes Instytutu Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.
Zadanie nauczyciela polegało na przygotowaniu scenariusza lekcji, zgodnego z tematem i wytycznymi konkursu, z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania i środków dydaktycznych. Lekcja „Polacy ratujący Żydów podczas II wojny światowej. Sprawiedliwi Samarytanie”, na podstawie autorskiego scenariusza została zrealizowana w klasie 4TAP. W czasie zajęć została wykorzystana metoda storytellingu, karta pracy, rozsypanka wyrazowa  oraz wizualne środki dydaktyczne takie jak: prezentacja power point (przygotowana przez nauczyciela),  wystawa historyczna IPN „Samarytanie z Markowej” oraz krótki film edukacyjny „Zapukali do drzwi”, zrealizowany  przez Muzeum POLIN.

Podsumowanie konkursu i wręczenie dyplomów oraz nagród odbyło się podczas  wyjazdu seminaryjnego dla nagrodzonych nauczycieli z całego kraju w Łańcucie 16 marca. Nauczyciele odwiedzili Muzeum na Majdanku w Lublinie, Zamek w Lublinie, Skansen i  Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej, Zamek Lubomirskich i Potockich oraz Synagogę w Łańcucie, a także  Pałac Zamoyskich w Kozłówce. Podczas rozmów nauczyciele   wymienili się  doświadczeniami i podzielili  pomysłami na interesujące dla uczniów zajęcia z  historii, etyki, języka polskiego i godziny wychowawczej. Było to spotkanie nauczycieli z pasją!

Komentarze zostały wyłączone.

Zbliżające się wydarzenia