Zgierski Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Zgierzu

sekretariat_zzsp@miasto.zgierz.pl

bip3
image001-e1529397828813-150x150

42 300 13 12

sekretariat_zzsp@miasto.zgierz.pl

Pl. J. Kilińskiego 8

95-100 Zgierz

Sekretariat

07:30 - 15:00

Interesanci

09:30 - 12.00

The child has one intuitive aim: self development

IV miejsce w  Olimpiadzie Gier Planszowych IPN

Trzy dni trwały zmagania drużyn z całego kraju na planszach historycznych gier IPN na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas I Ogólnopolskiej Olimpiady Gier Planszowych. W sobotnie   popołudnie 15 kwietnia, prezes IPN dr Karol Nawrocki, podczas uroczystej gali zakończył I Olimpiadę Gier Planszowych wręczając nagrody zwycięzcom. Wszyscy uczestnicy odśpiewali hymn Olimpiady – Piosenkę o Misiu Wojtku (niedźwiedziu, który towarzyszył w bojach Armii gen. Władysława Andersa).

„Zgierskie Orły”, czyli drużyna z naszej szkoły, która reprezentowała region łódzki w Warszawie w Gwiaździstej Eskadrze w składzie: Ksawery Kowalczyk 3TAP – 303 Bitwa o Anglię, Kamila Andrzejczak 3 TAP -7 W obronie Lwowa oraz Dawid Tomicki 4 BFp – 111 Alarm dla Warszawy zajęła IV miejsce.

Olimpiada odbywała się podczas dni Kongresu Pamięci Narodowej, któremu towarzyszyły prelekcje filmów, wykłady oraz nowinki technologiczne, czyli odsłona historii w nowoczesny sposób, jak np. okulary VR.  Wszyscy uczestnicy Olimpiady uczestniczyli w warsztatach oraz zwiedzali Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie POLIN, a także Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku wraz  z Dworkiem Milusin, który podarowali Józefowi Piłsudskiemu jego żołnierze. Są to nowoczesne i interaktywne muzea, w których nie można się nudzić.

Opiekunem uczniów jest pani Beata Rybarczyk.

Naszej drużynie gratulujemy wspaniałego sukcesu!

Komentarze zostały wyłączone.

Zbliżające się wydarzenia