Zgierski Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Zgierzu

sekretariat_zzsp@miasto.zgierz.pl

bip3
image001-e1529397828813-150x150

42 300 13 12

sekretariat_zzsp@miasto.zgierz.pl

Pl. J. Kilińskiego 8

95-100 Zgierz

Sekretariat

07:30 - 15:00

Interesanci

09:30 - 12.00

The child has one intuitive aim: self development

Finalista konkursu powiatowego

Michał Obarek z klasy 4TAP został finalistą Powiatowego Konkursu Geograficzno – Historycznego „Odkrywamy powiat zgierski”. Finał konkursu odbył się 25 marca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Zgierzu. 
W etapie rejonowym wzięli również udział: Damian Jarmuż 4TAP, Gabriela Wiśniewska 4TI, Hubert Lipiński 4TEL i Filip Łukaszewski  2IP . Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy z zakresu historii i geografii powiatu zgierskiego oraz rozwijanie zainteresowań regionalistycznych wśród młodzieży. W pierwszym i drugim etapie uczniowie przygotowywali się do konkursu, pod opieką pani Beaty Rybarczyk,  na podstawie materiałów wskazanych przez organizatora, czyli Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Zgierzu. Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z trudnymi i szczegółowymi pytaniami z zakresu geografii, historii i funkcjonowania samorządu terytorialnego. Podczas finału był również  czas na relaks przy grze planszowej „Zgierscy Fabrykanci”, która przeniosła młodzież do XIX wieku, gdzie gracze wcielili się w rolę przedstawicieli zgierskich rodów fabrykanckich.

Nagrody laureatom i finalistom wręczali: Starosta Zgierski p. Bogdan Jarota, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki p. Dariusz Szlawski, Dyrektor Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zgierzu p. Dorota Abramczyk, Prezes Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Zgierza p. Adam Zamojski oraz przedstawiciel Muzeum Miasta Zgierza p. Maciej Rubacha.

Gratulacje dla Michała oraz pozostałych uczniów!

Komentarze zostały wyłączone.

Zbliżające się wydarzenia