Zgierski Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Zgierzu

sekretariat_zzsp@miasto.zgierz.pl

bip3
image001-e1529397828813-150x150

42 300 13 12

sekretariat_zzsp@miasto.zgierz.pl

Pl. J. Kilińskiego 8

95-100 Zgierz

Sekretariat

07:30 - 15:00

Interesanci

09:30 - 12.00

The child has one intuitive aim: self development

Wycieczka do Puszczy Kampinoskiej

Klasa 1TE pod opieką pani Beaty Rybarczyk i pani Magdaleny Perlińskiej spędziła aktywny dzień z historią w roli głównej w Kampinoskim Parku Narodowym.
Będąc w Kampinosie nie można przejść obojętnie przy Cmentarzu w Palmirach. Uczniowie zapalili znicze przy mogiłach Janusza Kusocińskiego i Agnieszki Dowbór – Muśnickiej (córki gen. Dowbór – Muśnickiego). Warto również było obejrzeć  wystawę i film o egzekucjach w Palmirach, jakie Niemcy dokonywali na obywatelach polskich podczas II wojny światowej.

Wycieczka klasy 1 TE była w dniu 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim (19.04.1943r.). Przypinając papierowe żonkile, uczniowie uczcili pamięć o tym wydarzeniu.

Pogoda sprzyjała wędrówce, więc nie mogło zabraknąć spaceru po Puszczy. Nie udało się jednak spotkać na szlaku wędrówki łosia, który jest symbolem Kampinosu.

Kolejnym punktem na trasie wycieczki była Twierdza Modlin, która jest położona u zbiegu rzek Wisły, Narwi i Wkry. W Twierdzy stacjonowały wojska armii francuskiej, rosyjskiej, niemieckiej i polskiej. Od czasów Napoleona, który wydał decyzję o jej budowie, do 1939 r. broniono jej czterokrotnie.  Finalnie trafiła w ręce Wojska Polskiego i dziś można ją zwiedzać np.: Działobitnia gen. Dehna, Schron Pułkownika Piętki, Korona Utracka, Reduta Napoleona, Stara Prochownia.  Ciekawą atrakcją było wejście z latarkami do chodnika kontrminowego zamieszkałego przez nietoperze.

Na zakończenie grill z kiełbaskami, aby nabrać sił po leśnej wędrówce i podziemiach Twierdzy.

Komentarze zostały wyłączone.

Zbliżające się wydarzenia