Zgierski Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Zgierzu

sekretariat_zzsp@miasto.zgierz.pl

bip3
image001-e1529397828813-150x150

42 300 13 12

sekretariat_zzsp@miasto.zgierz.pl

Pl. J. Kilińskiego 8

95-100 Zgierz

Sekretariat

07:30 - 15:00

Interesanci

09:30 - 12.00

The child has one intuitive aim: self development

Wirtualny Teatr Historii – Iskry Niepodległej

Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” zawitał również do Zgierza. Cztery klasy z naszej szkoły:  4 Ip, 2TEL, 1 TU oraz 1 TE pod opieką p. Joanny Cwondy – Kustosik, p. Beaty Rybarczyk i p. Karoliny Skupińskiej miały możliwość poznać go od środka.
Przez cały pokaz oglądającym towarzyszył hologram twarzy z głosem, który ich poprowadził  przez historię, kulturę, naukę i sport XX wieku, wprowadzając w wiek XXI. Od energii, płytki krzemowej poprzez  technologię kwantową i osiąganie szczytów ludzkiej możliwości,  jak himalaistka Wanda Rutkiewicz.

Pokazowi towarzyszy przesłanie,  że świat dzieje się na naszych oczach, a my mamy energię i od nas zależy, jak ją wykorzystamy. Jak powiedział zdobywca  biegunów  Ziemi Marek Kamiński: „Człowiek jest tym, co daje innym”.

Osoby zainteresowane mogły również  pobrać aplikację „Iskry Niepodległej”, która wprowadza w temat widowiska multimedialnego. Można w niej znaleźć informacje o dokonaniach Polaków w różnych obszarach życia, a także poznać ich historie.

Warto było zobaczyć historię w nowoczesnej odsłonie!

Komentarze zostały wyłączone.

Zbliżające się wydarzenia