Szkolenie BHP nt. „Zabezpieczenia przy pracy na wysokości” dla klas technikum OZE

Bezpieczne użycie szelek bhp, linek i systemów samohamownych przy pracy  w ograniczeniu, wybór punktów kotwiczenia, wygradzanie stref niebezpiecznych oraz sposoby bezpiecznej ewakuacji wiszącego pracownika – to niektóre z zagadnień omawianych podczas kolejnego szkolenia przeprowadzonego przez Panie inspektor z Państwowej Inspekcji Pracy w Łodzi dla uczniów technikum OZE naszej szkoły.

To spotkanie było niezwykle interesujące, ponieważ uczniowie mieli możliwość sprawdzenia na sobie, jak należy prawidłowo zakładać szelki bezpieczeństwa, czy poprawnie zapiąć kask. Dla przyszłych techników OZE zaprezentowane zagadnienia są niezwykle ważne, ponieważ prace na wysokości w tym zawodzie występują bardzo często.