Zgierski Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Zgierzu

sekretariat_zzsp@miasto.zgierz.pl

bip3
image001-e1529397828813-150x150

42 300 13 12

sekretariat_zzsp@miasto.zgierz.pl

Pl. J. Kilińskiego 8

95-100 Zgierz

Sekretariat

07:30 - 15:00

Interesanci

09:30 - 12.00

The child has one intuitive aim: self development

Nasza szkoła laureatem konkursu INNOWATOR ROKU 2022!!!

Nowoczesne i innowacyjne rozwiązania stały się znakiem rozpoznawczym Zgierskiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jan Pawła II.
Dynamiczny rozwój placówki jest możliwy dzięki naszemu Dyrektorowi Panu Arkadiuszowi Kędzierskiemu, który imponuje swoją pomysłowością, odwagą oraz pracowitością.
Kapituła doceniła nasze innowacyjne, kreatywne i oryginalne w skali kraju rozwiązania, które przyczyniają się do rozwoju regionalnego rynku pracy.
Wręczenie statuetek odbyło się podczas Regionalnych Targów Pracy, organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu. Tegoroczna edycja wydarzenia zatytułowana “Ścieżka rozwoju gwarancją sukcesu” dedykowana była osobom młodym, wkraczającym na rynek pracy oraz tym, którzy dopiero stoją przed wyborem dalszej drogi kształcenia. Organizator targów stworzył możliwość bezpośredniego spotkania w jednym miejscu i czasie z reprezentantami renomowanych szkół wyższych oraz przedstawicielami pracodawców wiodących branż z terenu Powiatu Zgierskiego i miasta Łodzi.
Podczas Targów odbył się panel dyskusyjny z udziałem specjalistów z obszaru rynku pracy, edukacji oraz biznesu. Rozmawiano o kwalifikacjach i zawodach przyszłości, o edukacji młodych, o zapotrzebowaniu kadrowym i oczekiwaniach lokalnych pracodawców.  W roli panelisty wystąpił także DYREKTOR naszej placówki Pan Arkadiusz Kędzierski, który mówił o tym, co należy zrobić, aby przygotować młodych ludzi do wejścia na rynek pracy a także o konieczności szybkich zmian systemowych w zakresie szkolnictwa zawodowego.
Dyskusja o młodych nie mogła odbyć się bez ich głosu. W roli panelisty wystąpił Damian Galiński uczeń klasy 5 technikum programistycznego, który ma już konkretne plany zawodowe. Ma także świadomość, jakie rozwiązania mogłyby pomóc młodym, kreatywnym ludziom urzeczywistniać marzenia, rozwijać pasje i realizować się zawodowo.
Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży.
Komentarze zostały wyłączone.

Zbliżające się wydarzenia