Zgierski Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Zgierzu

sekretariat_zzsp@miasto.zgierz.pl

bip3
image001-e1529397828813-150x150

42 300 13 12

sekretariat_zzsp@miasto.zgierz.pl

Pl. J. Kilińskiego 8

95-100 Zgierz

Sekretariat

07:30 - 15:00

Interesanci

09:30 - 12.00

The child has one intuitive aim: self development

Nagrody, nagrody…

Nagrody, nagrody… Wraz z początkiem roku szkolnego zdarzyła się miła niespodzianka – dotarła do szkoły duuuża nagroda konkursowa

Ale od początku…

„Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie” to międzynarodowy konkurs organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej .

Być może pamiętacie, że nasza uczennica Technikum Usług Fryzjerskich – Karolina Dębowska, przygotowana przez niezastąpioną Panią Profesor Beatę Rybarczyk, wzięła w nim udział i uzyskała tytuł LAUREATKI. Organizatorzy znakomicie dobrali nagrodę dla uczennicy i nauczycielki: mnóstwo elementów z zakresu ich zainteresowań – wysokiej jakości artykuły plastyczne, grę planszową „Drogi do niepodległości”, książki historyczne oraz dyplomy.

Losy bohaterskiego pastora pokazane w komiksie zainteresowały wydawców Zwiastun Ewangelicki . W czerwcu ukazał się obszerny artykuł o komiksie oraz o innej pracy Karoliny – portrecie Anny Wazówny, która zyskała uznanie i zajęła II miejsce w innym konkursie międzynarodowym. Obraz ten zawierał w sobie elementy luterańskie .

Historia pastora Aleksandra Falzmanna jest pielęgnowana w Parafia Ewangelicko-Augsburska w Zgierzu . Między innymi dlatego komiks przykuł uwagę obecnego proboszcza parafii, księdza doktora Marcina Undasa, który zaprosił Karolinę do świątyni. Pokazał jej oryginały kazań zapisane w księdze przez samego Falzmanna oraz przekazał wiele informacji o bohaterskim pastorze i historii parafii.

Artykuł o komiksie Karoliny „Aleksander Falzmann – Bohaterski Pastor” oraz portrecie królewny Anny Wazówny ukazał się w czasopiśmie pt. „Zwiastun Ewangelicki” w nr 11/21.

Link do strony czasopisma: www.zwiastun.pl

Link do całego czasopisma: https://drive.google.com/…/1Ogyta59fwVN4W3iswh8…/view…

Piszemy o tym dopiero teraz ponieważ przez pandemię został opóźniony termin przysłania nagród konkursowych. Serdecznie zachęcamy Was do brania udziału w konkursach historycznych

#zzspjp #szkolainnowacji #ambasadorpowiatuzgierskiego

Komentarze zostały wyłączone.

Zbliżające się wydarzenia