Zgierski Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Zgierzu

sekretariat_zzsp@miasto.zgierz.pl

bip3
image001-e1529397828813-150x150

42 300 13 12

sekretariat_zzsp@miasto.zgierz.pl

Pl. J. Kilińskiego 8

95-100 Zgierz

Sekretariat

07:30 - 15:00

Interesanci

09:30 - 12.00

The child has one intuitive aim: self development

Inteligentny hybrydowy magazyn energii …

Pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł wymaga jej magazynowania, aby zaopatrywać odbiorców w prąd, kiedy źródło nie jest dostępne (np. panele fotowoltaiczne w nocy).
Ekonomiczne i wydajne magazynowanie jest dynamicznie rozwijającą się gałęzią energetyki. Między innymi o tych problemach dyskutowano na XXIX Konferencji Naukowo-Tech­nicznej „Pro­blemy Eks­ploatacji Ma­szyn i Napę­dów Elek­trycz­nych”, zorganizowanej w dniach 22-24 września 2021r w Rytrze przez Sieć Badawczą Łukasiewicz – Instytut Napędów i Maszyn Elektrycznych KO­MEL , pod patronatem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Komitetu Elektrotechniki PAN , przy współpracy Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Na konferencji referat wygłosił dr inż. WITOLD KOBOS, nauczyciel przedmiotów zawodowych technikum elektromobilności w naszej szkole. Jego temat dotyczył nowoczesnych magazynów energii i nosił tytuł: „Inteligentny hybrydowy magazyn energii z przekształtnikami energoelektronicznymi wykorzystującymi wysokonapięciowe, niskoindukcyjne moduły mocy SiC MOSFET”

Mamy ogromne szczęście, że nasi uczniowie mają tak znakomitych nauczycieli.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia